Talianske hudobné hity a ich interpreti – No. 1 – Caruso

Talianske hudobné hity a ich interpreti – No. 1 – Caruso

Muzika…. talianska muzika… rôzne obdobia, rôzne žánre. Od vážnej hudby, kde najznámejší interpreti sú okrem iných Antonio Vivaldi, Niccolo Paganini, Giuseppe Verdi, Giacomo Puccini, Stradivari, všetci známi svojimi fenomenálnymi dielami. Operní speváci Enrico Caruso alebo Luciano Pavarotti až po Andrea Bocelliho. Moderná hudba reprezentovaná Erosom Ramazzottim, Jovanottim alebo skladateľom filmovej hudby Enniom Morriconem (držiteľom Oskara od roku 2007 za celoživotné dielo). A tiež nezabudnuteľné a v podstate stále živé talianske popové hity 20. storočia od interpretov Al Bano a Romina Power, Toto Cotugno, Ricchi e Poveri, Druppi alebo Zucchero…. Určite si každý dokáže nájsť to svoje, u mňa funguje už dlho pozitívna energia a iskrivý náboj týchto talianskych hitov. Zostavila som si svoj vlastný TOP20 rebríček (usporiadaný náhodne :-)), o ktorý sa s vami podelím, kto vie, možno sa bude páčiť aj vám… a dokáže vám urobiť tú správnu náladu.

#1 Caruso (Ti voglio bene) – (1986)

Pieseň, ktorú napísal taliansky spevák-skladateľ Lucio Dalla v roku 1986. Je venovaná talianskemu tenoristovi Enricovi Carusovi. Caruso bol prvým veľkým talianskym tenorom, ktorý nahral platne a ktorý zapĺňal koncertné sály po celej Európe a USA. Zomrel vo veku 48 rokov. Po smrti Lucia Dallu sa pieseň stala číslom 2 v talianskom rebríčku hitov po sebe idúce 2 týždne. Tento singel bol tiež ocenený cenou Federácie talianskeho hudobného priemyslu. Najznámejší interpreti sú Luciano Pavarotti, Andrea Bocelli, Julio Iglesias a mnohí ďalší.

Československo má talent a pieseň Caruso v podaní Daniela Zappiho

Naozaj krásne podanie piesne, ktoré stojí za to si pozrieť v archíve televízie, pretože keď som to videla, mala som na celom tele husiu kožu…. viac k tomu nejdem písať, snáď len: “Pán Zappi, ďakujem…”. Pozrite si to, ak ste to nevideli a dajte mi vedieť, ako sa vám jeho podanie páčilo, budem rada…. 🙂Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *