Positano a Amalfi – najkrajšia cesta na svete – pobrežie Amalfi – 2. časť

Positano a Amalfi – najkrajšia cesta na svete – pobrežie Amalfi – 2. časť

Obyvatelia Positana s najkrajšími zadnicami široko ďaleko

Ďalšou zastávkou na našej romantickej poznávacej ceste bolo prekrásne mestečko Positano. Positano je vlastne najzápadnejším mestom pobrežia Amalfi a rozprestiera sa na území s vysokým nadmorským prevýšením – najnižší bod je 0 m n. M., naopak ten najvyšší sa nachádza vo výške 1 444 m n. A tu to je…. z hlavnej cesty, kde sme odparkovali auto ako ostatných niekoľko desiatok turistov (pozor, pokiaľ nechcete dostať pokutu za zlé parkovanie ako sme dostali my), sa na pobrežie dostanete po schodoch. Positano je v podstate vertikálne mesto zapadnuté v útesoch – čo ho robí tak úžasne krásnym. Schodov je niekoľko stoviek, číslo sa môže veľmi ľahko blížiť k tisícke, záleží od toho, ktorú z mnohých cestičiek si vyberiete. Dole ísť je v pohode, horšie je vracať sa naspäť do kopca… Viete čo je výhodou takéhoto miesta? Môžete jesť všetky tie stredomorské dobroty a máte istotu, že nepriberiete. Samozrejme, pokiaľ je váš hotel dostatočne vysoko nad morom. A preto sa pokúste schody považovať za pozitívum… A domáci túto trasu prijali za svoju a absolvujú ju niekoľko krát do dňa. Takže už asi rozumiete tomu, prečo sú tak štíhli a v kondičke ?

Ak sa chcete nadýchať tej romantickej atmosféry tohto mestečka, ktoré si často zamilované páry vyberajú ako to pravé miesto na svoju svadbu alebo zasnúbenie, ešte pred tým, ako sa tam vyberiete, alebo si chcete zaspomínať na toto miesto, pozrite si film „Pod toskánskym slnkom“.

Čarokrásne Amalfi

Mestečko Amalfi, podľa ktorého je nazvané celé pobrežie, je doslova rozprávkovým miestom. Je hlavným mestom celého pobrežia. Nie je tak známe a populárne ako napríklad Benátky alebo celá oblasť Toskánska, svojou jedinečnosťou sa im však vyrovná… Mestečku dominuje prístav s kolonádou plnou barov, reštaurácií a malých obchodíkov. Patrónom Amalfi je svätý Ondrej, apoštol, ktorého pamiatky sa tu uchovávajú v katedrále, ktorá je zároveň markantnou dominantou mestečka. Má bohaté exteriérové mozaikové zdobenie. Jej súčasťou je i menší kláštor. Z vrcholu monumentálneho schodiska katedrály je výhľad na námestie Piazza Duomo, srdce Amalfi. Katedrála sa datuje do 11. storočia; jej interiér zdobí neskoro barokový stýl. Fasáda katedrály má byzantský štýl a je zdobená rôznymi obrazmi svätých, vrátane veľkej fresky svätého Ondreja. Mestečko je obklopené dramatickými útesmi a fantastickými pobrežnými scenériami. Farebné domčeky sú nalepené jeden vedľa druhého na strmom svahu schádzajúcom prudko do mora. V minulosti bolo mestečko dôležitým prístavom a v stredovekej kultúre bolo známe svojimi prekvitajúcimi školami práva a matematiky. Flavio Gioia, tradične považovaný za prvého, kto predstavil námorný kompas v Európe, sa údajne narodil v Amalfi.

Praktický cestovateľský E-denník s mapou na stiahnutie v E-shope – Amalfi

Ak sa rozhodneš naplánovať si v budúcnosti výlet práve po najkrajšej ceste na svete – po pobreží Amalfi, neváhaj a stiahni si jeden z našich Cestovateľských E-denníkov s mapou. Prevedieme ťa všetkým, čo oslovilo nás, veríme, že ti to pomôže pripraviť si vlastný plán cesty alebo v kľude “okopírovať” ten náš – už overený našimi cestovateľskými topánkami po Taliansku. E-denník je k stiahnutiu jednoducho v našom E-shope v časti E-itineráre.

Tento obrázok nemá vyplnený ALT popisok, jeho názov je Logo-TS-2-1024x996.png
Cestovateľský E-denník s mapou – časť Amalfi – vo formáte PDF si stiahnete v našom E-shope v časti E-itineráre.

 Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *