Najdojímavejší taliansky film – La vita e bella

Najdojímavejší taliansky film – La vita e bella

Film, ktorý má doslova uchvátil, film, na ktorom som sa najprv smiala, potom plakala, film, ktorý vo mne zanechal hlbokú stopu. Uvarte si voňavý čaj, vyložte si nohy a pozrite si ho…. kľudne aj vo dvojici 🙂

La vita e bella (1997) – Život je krásny

Talianska kinematografia, film s názvom „Život je krásny“ a režisér Roberto Begnini. Film, ktorý ma stiahol a ovplyvnil zásadným spôsobom. Jedná sa o komediálno-dramatický žáner, Begnini hrá Guida Oreficeho, židovského talianskeho majiteľa kníhkupectva. Film bol natočený v historickom centre mesta Arezzo v Toskánsku. Guido svoju neuveriteľnú predstavivosť, kreativitu a energiu maximálne využíva na to, aby ochránil svojho malého syna pred hrôzami nacistického tábora. Napriek veľkému počtu rôznych ocenení bol film aj kritizovaný za používanie predmetu na komediálne účely. Každý si môže na film vytvoriť vlastný názor, za mňa: obrovská úcta režisérovi a zároveň hlavnému predstaviteľovi za neskutočne originálne stvárnenie. Fakt klobúk dole….

Zaujímavosť:

Film bol veľmi pozitívne hodnotený talianskou tlačou, pričom Benigni sa považoval za “národného hrdinu”. Pápež Ján Pavol II., ktorý sa zúčastnil súkromného premietania s Benignim, ho umiestnil do svojich TOP piatich najobľúbenejších filmov.2 thoughts on “Najdojímavejší taliansky film – La vita e bella”

  • Ten film som videla kedysi dávno.. Odvtedy som není schopná pozrieť si ho znova.
    Silný zážitok… Nezvládam sa opakovane dívať na utrpenie… Ale mal v sebe naozaj isté krásno..

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *