Lyžovačka v Taliansku & čo si nezabudnúť?

Lyžovačka v Taliansku & čo si nezabudnúť?

Lyžovačka v Taliansku

Lyovačka v taliansku alebo lyžiarska dovolenka s fantastickým ubytovaním v talianskych strediskáchplánujte a neskôr zbierajte plody vašich plánov v podobe dokonalého lyžiarskeho výletu. Samozrejme, že niektorí môžu uprostred zimy snívať o destináciách s teplým počasím, iní chcú ale vyraziť do prírody na zasneženú lyžovačku. A tento typ dovolenky je naozaj ťažké prekonať.

Lyžovačka v Taliansku
Široké a upravené lyžiarske svahy v Talianskych Alpách

Deti majú jarné prázdniny. My rodičia potrebujeme tiež oddych – začiatok nového roku býva veľmi intenzívny. Letná dovolenka zatiaľ v nedohľadne. Prečo túto fantastickú kombináciu nevyužiť na príjemne strávený týždeň plný slnka, pohybu a čerstvého vzduchu za hranicami všedných dní, ale nielen to, dokonca za hranicami Slovenska – v našom prípade na území milovaného Talianska.

Zimné športy sú v poslednej dobe čoraz populárnejšie. Častejšie však za nimi musíme cestovať do oblastí, ktoré sú vo vyšších nadmorských sférach. A preto vyhľadávame miesta, kde sneh pokrýva borovice a vytvára krásnu, ale chladnú scenériu. Turisti, lyžiari a snowboardisti vyrážajú v zime do hôr, aby si užili čerstvý sneh a nízke teploty. Sneh so sebou prináša náladu veselosti a kamarátstva.

Od decembra do marca

Alpské strediská sú zvyčajne otvorené od decembra do marca. Tieto mesiace zodpovedajú najchladnejšej časti roka v Európe. Zimné športy v Talianskych Alpách sa pre nás stávajú čoraz častejšie dostupnejšími.

Je to dané cenovou úrovňou, ale lákavými sú hlavne scenérie, ktoré obklopujú lyžiarske areály. Turisti a iní nadšenci hôr oceňujú krásu, ktorú zima prináša do Talianskych Álp. V tomto ročnom období nájdeme veľa aktivít, ktoré je tu možné vykonávať.

Doslova rozprávkové jarné prázdniny v Talianskych Alpách – toto si zaslúžite zažiť!

Predstavte si túto kombináciu: adrenalínové dni na svahoch, divoké après-ski párty poobede alebo pohodové rodinné večery. To je to najlepšie, čo môže ponúknuť každá zimná dovolenka – a to je to, čo môžete zažiť aj na vašej ďalšej lyžiarskej dovolenke. Či už plánujete lyžiarsku dovolenku vo dvojici, s rodinou alebo s partou kamarátov, zažijete nezabudnuteľný zážitok.

Lyžovačka v Taliansku
Služby v lyžiarskych strediskách v Taliansku sú na vysokej úrovni

Taliansko a dokonalá lyžovačka

Taliansko je považované za kulinársky raj Európy. To nie je všetko, ponúka však aj dokonalú lyžovačku. Niektoré z najvyšších vrchov kontinentu nájdete pozdĺž severnej hranice Talianska. Snehová pokrývka je prakticky zaručená a vyberať si môžete zo širokej škály zjazdoviek, ktoré vás dokážu “zamestnať” na celé týždne. Mimo zjazdoviek si môžete dopriať výdatné talianske jedlá a vína charakteristické pre zimnú sezónu a tiež si vyskúšať ďalšie zimné aktivity.

Lyžiarskych destinácií, ktoré sú považované za TOP, je v Taliansku viacero. Určite medzi ne patrí stredisko Livigno a okolie, Cortina d’Ampezzo alebo Sella Ronda a Val Gardena. Je ich však oveľa viac, stačí si vybrať to vhodné práve pre vás. Taliansko je jednoducho domovom fantastickej lyžiarskej atmosféry, ktorá rok čo rok priťahuje mnoho fanúšikov. Môžete si byť istí, že lyžiarske strediská v krajine sú rovnako dobre vybavené pre začiatočníkov ako aj pre expertov.
A to všetko bez tlačeníc a bez zbytočného čakania v rade na lanovku, ktoré tak dobre poznáme z našich lyžiarskych stredísk.

Aké nevýhody to celé má?

V podstate, jediná nevýhoda, ktorú lyžovanie v Taliansku obnáša, je vzdialenoť, ktorú musíme prekonať, aby sme sa dostali na miesto určenia a taktiež pre niektorých je to jazyková bariéra. Ani jedna z týchto nevýhod pre nás nie je neprekonateľná.

Náš itinerár ako inšpirácia

Rozhodli sme sa jarné prázdniny stráviť v menšom, skôr rodinnom, lyžiarskom stredisku v malej talianskej dedinke Santa Caterina di Valfurva. Deň po dni vás prevediem našou týždennou dovolenkou na lyžiach, ale nielen na nich. Od príchodu až po výlety, ktoré sme zaradili v rámci oddychu do nášho lyžiarskeho týždňa. To všetko vrátane názorných máp nájdete v našom itinerári #17 Talianske Alpy v našom E-shope – nech sa páči, môžete sa inšpirovať.

Lyžovačka v Alpách
Obsah nášho itineráru – stačí kliknúť na obrázok a budete presmerovaní do E-shopu

Čo si zbaliť na lyžiarsku dovolenku?

Balenie na lyžiarsku dovolenku nie je o nič zložitejšie ako na tú letnú, akurát si namiesto plaviek a plážovej osušky zbalíte lyžiarsku výbavu. Áno, miesta to zaberie oveľa viac, s tým treba počítať. Odporúčam namiesto hrubých svetrov zobrať viacero tenších vrstiev športového oblečenia odvádzajúceho vlhkosť a doplniť to pár fleecovými bundami. Ak sa vám pošťastí a zažijete na svahu slnečné dni, nezabudnite na opaľovací krém a slnečné okuliare. Pozor, poveternostné podmienky na horách sa môžu rýchlo a dramaticky zmeniť. Počítajte preto so všetkým.
Budete tiež samozrejme potrebovať lyžiarsku bundu, lyžiarske nohavice, dobrý pár hrubých rukavíc a lyžiarske okuliare a prilbu. Spracovali sme pre vás zoznam, ktorý vám pomôže, aby ste nič podstatné nezabudli doma.

Čo si zbaliť na lyžiarku dovolenku?

Lyže a lyžiarske palice alebo snowboard
Lyžiarske topánky alebo snowboardové topánky
Ochranné a slnečné okuliare
Prilba
Lyžiarske bunda
Nepremokavé lyžiarske nohavice

….. Celý zoznam je v itinerári, ktorý nájdete v našom E-shope.

Navštívte náš E-shop, postupne dopĺňame všetko, čo súvisí s Talianskom a s láskou k nemu, potešte seba alebo niekoho blízkeho, o kom viete, že Taliansko miluje… Malá ochutnávka z E-shopu:

Taliansko a láska
Trilógia za najlepšiu cenu v našom E-shope
Plechaciky
Štýlový plecháčik
Na želanie
E-plagáty – aj na želanie
Kuchynský darčekový set
Samolepky pre potešenie

Chcete dostávať novinky z našej stránky priamo do svojej mailovej schránky? Máte radi Taliansko a všetko, čo s ním súvisí? Nechcete zmeškať nič, čo by vás mohlo zaujať? Stačí, ak vpíšete do formulára “Najnovší článok priamo do tvojej schránky” svoju mailovú adresu a o ostatné sa postaráme my.

Taliansko ♥ srdcom

Tento obrázok nemá vyplnený ALT popisok, jeho názov je Logo-TS-2-1024x996.pngPridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *