Lyžiarske stredisko Santa Caterina di Valfurva – čo vám ponúka?

Lyžiarske stredisko Santa Caterina di Valfurva – čo vám ponúka?

Lyžiarske stredisko – nie je problém si vyberať v Taliansku z viacerých možností. Verte, že sa presvedčíte o tom, že lyžovanie môže byť priaznivé pre každý rozpočet. V Taliansku nájdete naozaj osvedčené lyžiarske strediská, ktoré vítajú dovolenkárov už desiatky rokov.
Či už ste lyžiarsky fanatik alebo uprednostňujete miesto na snowboarding, určite nájdete pre seba tú pravú inšpiráciu.

Naša cesta do zimného raja

Začiatok marca – sobota.

Z domu v Martine vyrážame o 5 ráno, pred nami je dlhá, cca 1000-kilometrová cesta. V noci trochu nasnežilo, ale cesty sú skôr mokré a keďže je sobota ráno, premávka je hustá tak akurát.

Hlavná trasa vedie cez Salzburg, ďalej na Rosenheim kde sa odbočí na Innsbruck. Ďalším dôležitým bodom na ceste je Landeck, odtiaľ smer Švajčiarsko a tunel Livigno. Ak pôjdete v sobotu ako my, obojstranný prejazd tunelom vás bude stáť 42,- EUR (2022). Treba si postrážiť aktuálne časy prejazdu tunelom, pretože je jednosmerný a je v prevažnej miere riadený semaforom. Mohlo by sa vám stať, že ním neprejdete respektíve budete mať veľké zdržanie.

Hotel Residence 3 Signori

Nedeľa – prvý deň na svahu

Hneď ráno po bohatých a chutných raňajkách v hotelovej reštaurácii ideme na recepciu, kde nám radia, ako je najlepšie objednať si skipasy. V podstate sú 2 možnosti – buď si ich kúpite priamo na svahu (je potrebné si pozrieť, kde je predajné miesto), alebo sa dajú objednať cez internet (stránku nám poradila pani na recepcii) a fyzicky si ich vyzdvihnúť na svahu – je to tak ekonomicky výhodnejšie.

Skipasy sú na 6 dní lyžovania, čo je tiež lacnejšie, ako keby ste si objednávali napríklad skipas na 3 a potom na 2 dni, aj keď niektoré dni plánujeme ísť na výlet. Okrem toho vám to dáva slobodu rozhodnúť sa, ktorý deň podľa počasia a momentálnej nálady vyryziť na výlet.

Sunny Valley

Služby priamo na svahu

Po dvoch hodinách intenzívneho lyžovania sme si dali pauzu na niečo malé na zjedenie a hlavne na typické bombardino v chate na svahu. Chata veľká s obrovskou terasou, na prvý pohľad máte pocit, že je preplnená ľuďmi, v realite však nemáte problém nájsť si svoje pohodlné miestečko na terase. To isté vo vnútri, kde si idete objednať jedlo a pitie. Majú to tam jednoducho zvládnuté, pretože napriek obedovému času a pomerne veľkému počtu zákazníkov nečakáte v rade dlho. Ceny sú akceptovateľné. Naplno sa môžete venovať oddychu v lehátku alebo za pohodlným mohutným stolom a načerpať vitamín D aj do zásoby. Po prestávke na chate sa vraciame na svah a okolo 16,00 sa postupne začíname vracať do hotela, pretože je pred nami pár menej aj viac náročných svahov, ktoré cestou musíme zdolať.

Toto je malá ukážka z toho, ako sme trávili celý jeden týždeň v Talianskych Alpách v stredisku Santa Caterina di Valfurva.

Sunny Valley

Náš itinerár ako inšpirácia

Rozhodli sme sa jarné prázdniny stráviť v menšom, skôr rodinnom, lyžiarskom stredisku v malej talianskej dedinke Santa Caterina di Valfurva. Deň po dni vás prevediem našou týždennou dovolenkou na lyžiach, ale nielen na nich. Od príchodu až po výlety, ktoré sme zaradili v rámci oddychu do nášho lyžiarskeho týždňa. To všetko vrátane názorných máp nájdete v našom itinerári #17 Talianske Alpy v našom E-shope – nech sa páči, môžete sa inšpirovať.

Ukážka jedne strany z nášho itineráru #17 Talianske Alpy

Navštívte náš E-shop, postupne dopĺňame všetko, čo súvisí s Talianskom a s láskou k nemu, potešte seba alebo niekoho blízkeho, o kom viete, že Taliansko miluje… Malá ochutnávka z E-shopu:

Taliansko a láska
Trilógia za najlepšiu cenu v našom E-shope
Plechaciky
Štýlový plecháčik
Na želanie
E-plagáty – aj na želanie
Kuchynský darčekový set
Samolepky pre potešenie

Chcete dostávať novinky z našej stránky priamo do svojej mailovej schránky? Máte radi Taliansko a všetko, čo s ním súvisí? Nechcete zmeškať nič, čo by vás mohlo zaujať? Stačí, ak vpíšete do formulára “Najnovší článok priamo do tvojej schránky” svoju mailovú adresu a o ostatné sa postaráme my.

Taliansko srdcom

Tento obrázok nemá vyplnený ALT popisok, jeho názov je Logo-TS-2-1024x996.pngPridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *