Huráááá, našli sme to – dvíhajúca sa para, tyrkysová horúca voda… aj toto je Toskánsko – časť 1.

Huráááá, našli sme to – dvíhajúca sa para, tyrkysová horúca voda… aj toto je Toskánsko – časť 1.

Starý kamenný toskánsky dom – nevyužitý a prázdny – a vedľa neho vodopád, ktorý končí vo vápencových kaskádových jazierkach pod domom. Teplá termálna voda s teplotou okolo 37 stupňov Celzia, stúpajúca para… Ľudia posedávajúci v kaskádových jazierkach… bez šatní, na zemi okolo tohto prírodného úkazu kôpky so šatami, topánkami a uterákmi… k dispozícii sprcha na mince, ktorú sme nevyužili, pretože rad stojacich ľudí sa nám zdal príliš dlhý. Žiadne sedenie alebo prístrešok…. V blízkosti jeden malý bar, ktorý ponúka niečo malé na zjedenie alebo na pitie.

Cascate del Mulino

Romantickejšie kúpele zažijete len ťažko…. Toskánsko a Saturnia

V provincii Grosseto v Toskánsku, zhruba 60 km od mesta Grosseto, sa nachádzajú Terme di Saturnia – kúpele Saturnia. Áno, je tam krásny Spa & Golf Resort, o tom vám ale nechcem porozprávať.

Chcem sa s vami podeliť o zážitok z návštevy termálneho prameňa s vodopádom – Cascate del Mulino… Krásne prostredie, prírodná termálna voda s obsahom síry – očarujúce miesto plné šarmu, kde môžete stráviť pol dňa relaxáciou v horúcej vode v jednom z prirodzených bazénov.

Našli sme to v cestovateľskom bedekri a tak nás to upútalo, že sme sa rozhodli toto miesto navštíviť. Lenže nebolo to také jednoduché, ako sa zdalo… veru, hneď od začiatku sme blúdili po celom okolí, pretože nájsť to bolo naozaj komplikované. Žiadne značenie, nič, čo by nás naviedlo správnym smerom. Všetky značenia ukazujú iba na luxusný rezort. Nakoniec, keď sme hľadanie takmer vzdali, sme odbočili na cestu, ktorá sa tvárila tak nenápadne… a čuduj sa svete, práve tá nás zaviedla na „to“ správne miesto…. Poľná cesta zakončené provizórnym parkoviskom uprostred lúky. Všade blato, prach, nespevnená pôda, zato áut dosť veľa a tak sme vydedukovali, že sme na správnom mieste. Podľa ŠPZtiek sme pochopili, že veľa turistov toto miesto nevyhľadáva…. a ak aj vyhľadáva, len ťažko bez GPS súradníc nájde…. zato domácich tu bolo neúrekom. Po úzkej cestičke sme sa vydali od parkoviska za davom a prišli sme na miesto, ktoré sme hľadali.

A aké je najlepšie obdobie na návštevu? My sme tam boli na jar, počas pracovného týždňa – doporučujem vyhnúť sa víkendu a tiež mesiacom júl a august – myslím, že vtedy je na tomto mieste viac ľudí, ako je únosné. Aj keď – tieto kúpele sú prístupné 24 hodín denne a 12 mesiacov v roku.

A tak, keďže sme boli dvaja, jeden sa rozhodol vyskúšať termálnu, nádherne čistú tečúcu vodu a pridať sa ku všetkým tým kúpajúcim sa domácim obyvateľom, a druhý z nás zostal „na brehu“ a fotil a strážil kľúče od auta a ostatné „cennosti“… predsa len sme boli v zahraničí a riskovať sa nám nechcelo

Môžete hádať, kto z nás dvoch mal väčší zážitok? Ak ho chcete tiež zažiť, vydajte sa na cestu do Toskánska a nezabudnite navštíviť Cascate del Mulino – ten zážitok za to určite stojí… a čo určite poteší – tento zázrak prírody je zatiaľ zadarmo ?

Ak si chcete cestu Toskánskom užiť naplno a čerpať z našich skúseností, stiahnite si Cestovateľský denník s mapou – časť Toskánsko – v našom E-shope v časti E-itineráre. Buon Viaggio!8 thoughts on “Huráááá, našli sme to – dvíhajúca sa para, tyrkysová horúca voda… aj toto je Toskánsko – časť 1.”

  • Som z Vašich blpgov nadšená. Milujem Taliansko, ale veľa miest som vlastne ani nepoznala. Vďaka Vám som získala lepší prehľad a nové tipy na výlety. A ďakujem Vám aj za knihu receptov talianskej kuchyne. Teším sa na ďalšie články.

    • Ďakujem, grazie 🙂 Tešia ma vaše slová, všetko o Taliansku ma veľmi baví, snáď je to z blogu aj cítiť… Do budúcna pripravujem viac zaujímavých projektov, tak verím, že ma budete ďalej sledovať. Ciao, BuBa

  • Boli sme sa tam kúpať. Veľmi sa nám tam páčilo. Máte pravdu auto sme ani nevideli od prachu ale voda je super. Veľmi sa teším na ďaľšie kúpanie. Príroda je tam krásna.

    • Áno, príroda je tam krásna a taký prírodný úkaz ako tieto kúpele sa len tak nevidí… 🙂 Držím palce, nech sa nám tam čo najskôr podarí znova ísť…

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *