Grappa z Bassano del Grappa

Grappa z Bassano del Grappa

Grappa je alkohol/brandy talianskeho pôvodu, ktorého základ tvorí víno alebo zbytky po lisovaní vína, ako sú šupky, jadierka alebo vetvičky vínnej révy. Obsah alkoholu sa pohybuje od 35% do 60% a existujú rôzne druhy Grappy.

Ja som mala to šťastie a navštívila som osobne mestečko Bassano del Grappa na severe Talianska v provincii Vicenza, o ktorom legenda hovorí, že sa tu grappa vyrába skoro od nepamäti. Okrem nádherného historického dreveného krytého mostu (Ponte degli Alpini) ma v meste zaujala taverna Nardini (hneď pri vstupe na most).

B.lo Nardini je talianska grappa, ktorá bola vyrábaná a plnená do fliaš v Bassano del Grappa od roku 1779. Nardini má dve destilérie a plničku fliaš. Podieľa sa 25% na celkovom trhovom objeme a exportuje grappu okrem iného do Číny, Austrálie, USA a Japonska. A je mňam… Choďte a uvidíte…. A tá atmosféra….

Salute!

Chcete dostávať novinky z našej stránky priamo do svojej mailovej schránky? Máte radi Taliansko a všetko, čo s ním súvisí? Nechcete zmeškať nič, čo by vás mohlo zaujať? Stačí, ak vpíšete do formulára “Najnovší článok priamo do tvojej schránky” svoju mailovú adresu a o ostatné sa postaráme my.

Taliansko srdcomPridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *