Antipasto – prekvapte návštevu po taliansky

Antipasto – prekvapte návštevu po taliansky

Antipasto – alebo po slovensky predjedlo

Je dokonalým začiatkom každého jedla a toto, ktoré vám ukážem, je naozaj jednoduchý a chutný spôsob, ako zapôsobiť na rodinu a priateľov. Jedná sa o fantastickú kombináciu údenín, syrov, olív, zeleniny a iných rôznych dobrôt. Je to explózia chuti v každom jednom súste!

Antipasto

Suroviny
syry
mäso
zelenina
ostatné

Postup
1. Toto predjedlo sa zvyčajne naaranžuje na veľký tanier. Môžeme tiež použiť veľkú dosku na krájanie, dosku na syr alebo akýkoľvek podnos, ktorý máme. (PS: Moju dosku na servírovanie predjedla som si navrhla sama a podľa môho návrhu mi ju vyrobil môj veľmi šikovný kolega D.Ď. Týmto mu ešte raz ďakujem za jeho úžasnú chuť do kreatívneho tvorenia. Doska je originál a doslova ju MILUJEM.)
2. Vyberieme syry: zahrnieme rôzne talianske syry s rôznymi príchuťami a textúrami – mozzarella, burrata, parmezán.
3. Pridáme mäso: prosciutto, saláma, klobáska.
4. Pridáme zeleninu: tradičné antipasto zahŕňa olivy, artičoky, pečené papriky, feferónky, marinované huby a niektoré druhy paradajok.
5. Pridáme ďalšie doplnky: obľúbené sú kapary, omáčky, pesto, ančovičky a mandle, orechy alebo pistácie. Vítané sú nátierky rôzneho druhu.
6. Ponúkame rôzne druhy chleba: krájaná alebo natrhaná bageta, krekry, tyčinky a sušienky.
7.  Dokončíme to nejakými ozdobami: čerstvé bylinky, ako je bazalka, rozmarín alebo tymian, poprípade sušené ovocie. Nielenže krásne vyzerajú, ale sú
aj chutným doplnkom k ostatným ingredienciám.

Môj extra tip?
Nič nenaštartuje párty tak, ako veľký tanier plný dobrôt. Nech už idem do čohokoľvek, je tu pár vecí, ktoré sa vždy dostanú na moju dosku. Ako napríklad ovocie – ovocie dodá potrebnú kyslosť a sladkosť na vyváženie mäsa a syrov. K tomu je potrebný dobrý nápoj – niečo ľahké a najlepšie bublinkové, niečo ako frizzante.

Veľa iných vecí súvisiacich s talianskou gastronómiou sa dozviete v knihe s názvom “Taliansko a láska majú 3 spoločné veci” s podnázvom “Gastronómia”.

V našom E-shope na vás čaká tlačená kniha zameraná na krásy talianskej gastronómie… Sprievodca talianskou gastronómiou a jedlami, chuťami, vôňami a spomienkami, od predjedla až po dezert, ale nielen to… Nájdete tu okrem iného až 88 receptov, ktoré sú doplnené krásnymi fotografiami. Recepty zvládne aj začínajúci obdivovateľ talianskej kuchyne a ingrediencie sú ľahku dostupné. Stačí vyskúšať. Knihu si môžete objednať v našom E-shope. K objednávke posielame malý darček zadarmo.

kniha
Kniha o talianskej gastronómii s receptami
Chcete si svoje talianske recepty zapisovať? Stačí kliknúť na obrázok so zápisníkom “Moje talianske recepty” a môžete začať… Buon Appetito!
Pre každého milovníka vynikajúcej talianskej kuchyne štýlová kuchárska zástera v talianskych farbách pre potešenie – po klikutí na obrázok môžete objednávať 🙂

TLAČENÁ KNIHA O TALIANSKU, CESTOVANÍ, VARENÍ A ŽIVOTNOM ŠTÝLE TALIANOV:

Ďalšie recepty a veľa iných informácií nájdete v tlačenej knihe s názvom “Taliansko s láska majú 3 spoločné veci” s podnázvom “Cestovanie”, ktorú si môžete objednať v našom E-shope. Viac o knihe sa dozviete v popise v E-shope vrátane náhľadov jednotlivých strán alebo v menu v záložke KNIHY . K objednávke posielame malý darček zadarmo.

O veľa iných veciach spojených s Talianskom, so životným štýlom Talianov a relaxom na spôsob „la dolce vita“ sa dočítate v tlačenej knihe z knižnej série „Taliansko a láska majú 3 spoločné veci“ s podnázvom „Životný štýl“. Nech sa páči, po kliknutí na obrázok budete presmerovaní do nášho e-shopu, kde sa dozviete viac informácií. Ako je zvykom, k objednávke posielame malý darček zadarmo.

Kniha s podnázvom „Životný štýl“ čaká v našom e-shope…

E-KNIHA PLNÁ TALIANSKYCH RECEPTOV:

Veľa ďalších talianskych receptov nájdete aj v E-knihe na blogu www.talianskosrdcom.sk. Stačí, ak sa prihlásite na odber najnovšieho článku priamo do vašej schránky a obratom obdržíte link na stiahnutie e-knihy plnej famóznych fotografií a receptov na talianske jedlá a nápojeE-knihu (je vo formáte PDF) vám prinášam zadarmo, pretože láska (aj tá k Taliansku) ide predsa cez žalúdok… Vychutnajte si kúsok Talianska priamo zo svojich domovov :-).

E-knihu vo formáte PDF dostanete zadarmo – stačí, ak si prihlásite odber najnovších článkov z www.talianskosrdcom.sk priamo do svojej schránky.

Navštívte náš E-shop, postupne dopĺňame všetko, čo súvisí s Talianskom a s láskou k nemu, potešte seba alebo niekoho blízkeho, o kom viete, že Taliansko miluje… Malá ochutnávka z E-shopu – nahliadnite dovnútra, pribudli nám novinky:

knihy

Naše knihy

Pestré zápisníky

Darčekové perá s nápisom

Nálepka “Talianske srdce”

Chcete dostávať novinky z našej stránky priamo do svojej mailovej schránky? Máte radi Taliansko a všetko, čo s ním súvisí? Nechcete zmeškať nič, čo by vás mohlo zaujať? Stačí, ak vpíšete do formulára “Najnovší článok priamo do tvojej schránky” svoju mailovú adresu a o ostatné sa postaráme my.

Taliansko  srdcom

Tento obrázok nemá vyplnený ALT popisok, jeho názov je Logo-TS-2-1024x996.pngPridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *