Videli ste film Pinocchio (2019)? Nie? To je veľká chyba!

Videli ste film Pinocchio (2019)? Nie? To je veľká chyba!

Pofukoval vietor, bola čisto čistá tma a na oblohe svietili hviezdy. Moje 9-ročné dieťa sedelo na lavičke v letnom amfiteátri a takmer od napätia ani nedýchalo… tak ho ten film pre deti, a dovolím si povedať aj pre dospelých, vtiahol do deja… A mňa veľmi teší, že videl a určite si aj zapamätá film o drevenej bábke.

Pinocchio je taliansky fantazijný film z roku 2019, ktorý napísal a režíroval Matteo Garrone a ktorý je založený na knihe od talianskeho autora Carla Collodiho z roku 1883.

Vo filme si zahrali detský herec Federico Ielapi ako hlavná postava Pinocchio a Roberto Benigni ako majster Geppetto.

Pinocchio sa stretol s pozitívnymi recenziami. Na webe recenzií Rotten Tomatoes má film hodnotenie až 93%.

Neviem, či je niekto, kto netuší, o čo vo filme ide, tak len pre istotu, pridávam krátky dej.
Geppetto, chudobný taliansky stolár sa rozhodne vyrobiť drevenú bábku chlapca. Použije na to živé poleno, ktoré mu daruje jeho priateľ. Už počas výroby bábky si uvedomuje, že chlapec je živý a tak ho považuje za svojho syna a aj sa tak k nemu chová. Pomenuje ho Pinocchio. Je neposedný a prežíva veľké množstvo dobrodružstiev, menej ale aj viac nebezpečných. Priznám sa, že nočná scéna s naháňačkou a jeho zavesením na strom teda vystrašila aj mňa. Dej je naozaj pútavý a plný fantázie, premena na somárov alebo napínavá scéna s veľrybou je naozaj prepracovaná do posledného detailu. Záver nejdem popisovať, najlepšie bude, ak si film pozriete… pekne od začiatku do konca. Je super.

Hlavný predstaviteľ Geppetta, Roberto Benigni (ktorý v predchádzajúcej adaptácii sám hral Pinocchia), o filme povedal: „Skvelá postava, skvelý príbeh, skvelý režisér: hrať Geppetta v réžii Mattea Garroneho je jednou z foriem šťastia.“

Roberto Benigni je herec, filmový režisér, scenárista a komik. Narodil sa 27. októbra 1952 v Taliansku. Medzinárodnú slávu získal vďaka napísaniu, réžii a hlavnej úlohe vo filme Život je krásny (1997).

Natáčanie Pinocchia sa začalo 18. marca 2019 a trvalo 11 týždňov v Toskánsku, v Tenute La Fratta, Laziu a Apúlii.

Vedeli ste, že?

Film bol uvedený v Taliansku 19. decembra 2019 spoločnosťou 01 Distribution. Na domácom trhu zarobil obrovské peniaze a predbehol tak Garroneho film Gomorra z roku 2008.

Tento obrázok nemá vyplnený ALT popisok, jeho názov je Logo-TS-2-300x292.png


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *