Morbídna téma, veľa smiechu – film Avanti!

Morbídna téma, veľa smiechu – film Avanti!

Videla som ho už veľa krát a ešte si ho určite pozriem… ak máte v zlom počasí chuť na príjemne ľahkú komédiu, toto je to pravé orechové

Krásny americko-taliansky komediálno-romantický film Avanti! (1972)…. V slovenskom vydaní s názvom „Nebožtíci žičia láske“, v talianskom “Che cosa è successo tra mio padre e tua madre?”.

Staré – ale dobré ?A čo je dôležité – prakticky celý dej filmu sa odohráva v Taliansku na ostrove Ischia v Neapolskom zálive.

Bohatý a vplyvný priemyselník odlieta zo Spojených štátov do Talianska, pretože musí urýchlene vyriešiť tragický skon svojho otca a dopravu nebožtíka späť domov do vlasti, ktorý na talianskom ostrove Ischia nečakane tragicky zahynul pri autonehode. Z Ríma cestuje vlakom do Neapola, už vo vlaku sa prvýkrát stretne s londýnskou Angličankou Pamelou, ktorá ide na taliansky ostrov s tým istým zámerom – a síce riešiť situáciu so svojou nebohou matkou, ktorá zahynula pri autonehode v Taliansku. Obaja bývajú v tom istom hoteli, v tých istých izbách, v ktorých vždy bývali aj ich rodičia. Počas svojho pobytu sa však postupne veľmi zblížia a zistia, že nie všetko bolo tak, ako si mysleli…. záver filmu je …. krásne romantický…. tak čo? Pozriete si ho?

Zaujímavosť: Hotel, v ktorom sa dej odohráva, nájdete v meste Sorrento a natáčali sa tu ako exteriéry, tak interiéry vrátane scény na terase.Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *