Módny mág Giorgio Armani

Módny mág Giorgio Armani

Na začiatok – parfém…

Najprv ma okúzlili jeho parfémy. Konkrétne Aqua di Gioia. Vôňa, ktorú mám najradšej zo všetkých, pravidelne sa k nej vraciam a ktorá ma vystihuje. Vôňa, ako sa píše v jej popise, určená pre modernú a sebavedomú ženu na denné nosenie. Kvetinová, pretkaná závanmi citrónu, mäty, jazmínu, pivonky a ružového korenia. Jednoducho „moja“ vôňa. Dostala ma aj jeho vôňa „Si Passione“. Kombinuje intenzívnu vanilku s kvetmi ruže a jazmínu a vytvára zmyselnú, ovocnú a kvetinovú vôňu, od ktorej sa odráža neha a zároveň sila ženskosti. Je fakt krásna, špecifická a používam ju na špeciálne príležitosti.

Zaujal ma však aj svojím štýlom módy, ktorú tvorí, tiež ako osobnosť a to, ako sa vypracoval.

Niečo viac o ňom…

Narodil sa v roku 1934 v talianskej Piacenze. Pôvodne študoval lekárstvo, veľmi ho však uchvátilo hlavne fotografovanie. Chvíľu pracoval ako dizajnér výkladov. Pred založením vlastnej značky (1971) pracoval ako nezávislý návrhár. V 70. rokoch minulého storočia vytvoril svoje prvé vlastné pánske, ale aj dámske kolekcie a zanedlho potom uviedol na trh aj rad kozmetiky, make-upu a parfémov. Obliekal niekoľko významných hollywoodskych hviezd, medzi inými napríklad Richarda Gera, Michelle Pfeiffer, Jodie Foster a Johna Travoltu. V roku 1991 bol zvolený za jedného z 50 najkrajších ľudí na svete magazínom „People“. Stal sa prvým módnym návrhárom, ktorý odmietol veľmi vychudnuté modelky, ktoré mali BMI nižsie jako 18. Klobúk dolu….

Jeho dobrý priateľ a obchodný partner bol Sergio Galeotti, ktorý zomrel v roku 1985 na AIDS.

V móde je Armani známy svojou eleganciou, je nadčasový. Je známy najmä oblečením pre mužov, čistým, prispôsobivým odevom v neutrálnych farbách. Vo svojich firmách po celom svete (cca 36 krajín) zamestnáva okolo 5000 ľudí. Okrem módy a odevov jeho firmy vyrábajú tiež okuliare, parfumy a podnikajú aj v hoteliérstve a v gastronómii.

Giorgio Armani sa považuje za jedného z najúspešnejších talianskych módnych návrhárov všetkých čias. Je synonymom pre kvalitu. Verím tomu, že sa mi raz splní sen a zúčastním sa jeho módnej prehliadky v Miláne. Dali by ste si povedať?

Držte mi palce, potom o tom niečo napíšem ?

Mr. Giorgio Armani


1 thought on “Módny mág Giorgio Armani”

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *