Manfrotto – poznáte toto slovo?

Manfrotto – poznáte toto slovo?

Ak ho poznáte, je veľmi pravdepodobné, že ak nie profesionálne, tak aspoň amatérsky, vo svojom voľnom čase a ako svoju záľubu, používate fotoaparát a príslušenstvo k nemu. Ja som sa s touto značkou stretla presne takto – hneď ako som sa dostala prvý krát k zrkadlovke a začala som riešiť statív…. a tak – zo zvedavosti – som si zistila, kedy, prečo a kto vlastne stojí za pôvodne talianskou značkou Manfrotto.

Ako to celé vzniklo?

Pán Lino Manfrotto bol taliansky foto reportér a žurnalista v talianskom meste Bassano del Grappa. Koncom 60-tych rokov začal navrhovať a predávať ľahké statívy a teleskopické tyče pod značkou “Manfrotto”. Výroba sa dostala postupne z garáže do prvých výrobných priestorov. Čoskoro si uvedomil, že jeho výrobná kapacita nepostačuje na plnenie všetkých objednávok od zákazníkov. V roku 1972 sa Lino Manfrotto stretol s Gilbertom Battocchiom, technikom pracujúcim pre firmu Bassano a začali spolupracovať. Obaja vytvorili skvelý tím a počas niekoľkých málo rokov vznikla spoločnosť na svetovej úrovni. Touto spoluprácou spoločnosť predstavila svoj prvý statív v roku 1974. V roku 1986 už mal šesť výrobných závodov v Bassane, a v nasledujúcich dvoch rokoch postavili päť ďalších závodov vo Villapaiera, v priemyselnej zóne Feltre.

Spoločnosť má sídlo v meste Cassola v Taliansku. Od roku 1989 je spoločnosť Manfrotto vo vlastníctve britskej spoločnosti The Vitec Group.

Lino Manfrotto zomrel 5. februára 2017 vo veku 80 rokov.

Tak dôležitá pomoc pre začiatočníkov

V roku 2010 Manfrotto založil Manfrotto School of Xcellence, vzdelávací program na podporu a pomoc každému, kto sa chce bližšie venovať fotografii a videografii. Produktová rada zahŕňa širokú škálu statívov a hláv, filtrov, osvetľovacích stojanov a príslušenstva, ako napríklad foto tašky alebo rupsaky. Produkty Manfrotto predávajú vlastné distribučné spoločnosti, Manfrotto Distribution, v Číne, Francúzsku, Nemecku, Hongkongu, Taliansku, Japonsku, Spojenom kráľovstve, Spojených štátoch a Holandsku, ako aj nezávislí distribútori vo viac ako 65 krajinách sveta.

V roku 2010 Manfrotto tiež zmenil svoj slogan z “Manfrotto Proven Professional” na “Manfrotto Imagine More“. V júli 2012 spustil blog Manfrotto Imagine More, webový zdroj s tipmi, ako čo najlepšie využiť obrázky a ako ich efektívnejšie zdieľať s inými ľuďmi.

Krása, kvalita a radosť

Jednoducho Manfrotto ide s dobou a ich výrobky sú nielen krásne, ale aj kvalitné a je radosť s nimi pracovať – a to môžem potvrdiť z vlastnej skúsenosti….

Tento obrázok nemá vyplnený ALT popisok, jeho názov je Logo-TS-2-1024x996.png
Manfrotto na Stromboli


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *