Dámska jazda v Ríme – deň 5 – piatok – posledný

Dámska jazda v Ríme – deň 5 – piatok – posledný

100-ročná famózna kaviareň

Posledný deň nášho pobytu. Čo nesmieme vynechať sú tradičné báječné rímske raňajky, Sciascia Caffè 1919 (cca 3 min pešo od nášho ubytovania) je to pravé orechové, kde môžeme dostať skvelé kapučíno a pečivo a začať tak náš deň (aj keď bohužial posledný) v Ríme ako pravé Rimanky. Okrem toho, tento podnik je známy tým, že servíruje jednu z najlepších káv v celom Ríme. Obsluha príjemná, prostredie naozaj ako z minulého storočia, kapučíno lahodné a cornetti čerstvé, voňavé, rozpadajúce sa v ústach…? A na stene odpočet dní, ukazujúci, že táto úžasná kaviareň bude o pár dní sláviť svoje 100. narodeniny…. V dobe, keď všetko trvá veľmi krátko, je to skvelé, nemyslíte?

Sciascia Caffe 1919

A je to tu…

Hneď po rímskych raňajkách odchádzame z ubytovania na metro stanice Ottaviano, odtiaľ až na stanicu Cinecitta (bez prestupu). Na tejto stanici prestup na autobus č. 520 a s ním až na letisko Ciampino – cesta trvá približne 1 hodinu, čiže okolo 10,00 dorazíme na letisko, odkiaľ o 11,45 máme odlet do Bratislavy. Síce s meškaním, ale pristávame v Bratislave, sadáme do auta a v podvečerných hodinách prichádzame domov do Martina.

To najpodstatnejšie

Rím má v sebe niečo, čo iné veľkomestá nemajú – možno je to to, že všetko zaujímavé, čo sa oplatí vidieť, viete obsiahnuť prechádzkou na pešo. Možno je to to, že všade okolo vás sa nachádzajú malé útulné kaviarničky, kde si môžete hocikedy sadnúť a oddýchnuť si pri espresse a malom dolce (sladkom zákusku). Alebo je to v tom, že na každom kroku nájdete malé reštaurácie, kde môžete dočerpať energiu pri chutnom talianskom jedle. Rím je jednoducho stvorený na prechádzky na pešo, čo je nakoniec dobre, pretože okrem dobrého jedla, zároveň spálite aj pár kalórií navyše

Asi je to všetko dokopy. Ale hlavne – navštíviť Rím na pár dní znamená užiť si kus histórie spojenej s kulinárskym zážitkom. Niečo v zmysle filmu „Jesť, modliť sa, milovať“. Či cestujete s kamarátkami ako ja, vo dvojici alebo s celou rodinou – proste zážitok – prázdniny v Ríme ? pretože – niet na svete krajšieho mesta….

Tak čo? Máte chuť navštíviť európsku metropolu plnú histórie a atmosféry, ktorú len tak niekde inde nenájdete? Určite navštívte večné mesto Rím… bola som tam už niekoľko krát a viem, že sa tam ešte vrátim.

TOP 7 praktických rád pred cestou do Ríma

Pripravila som pre vás na základe osobných skúseností TOP 7 rád, ktoré je dobré  si prečítať pred cestou do Ríma. Stačí, ak mi napíšete na info@talianskosrdcom.sk a priamo do svojej schránky dostanete TOP 7 rád 🙂

Arrivederci, Roma!!!2 thoughts on “Dámska jazda v Ríme – deň 5 – piatok – posledný”

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *